Yasa Tekrar Mecliste: Kripto Para Hizmetleri Gözetimsiz Kalmıyor

Belirli para transferi kanunları kapsamında denetime alınmamış kripto para hizmeti veren şirketleri muaf tutan yasa, yeniden ABD meclisine sunuldu. Haber, ABD meclisinin resmi internet sitesinde de yayınlandı.

Kontrol edilmeyen Blockchain geliştiricilerine ve Blockchain hizmeti sunanlara, lisanslama ve kayıt altına alma adına daha güvenilir bir liman sağlamak başlıklı yasa, meclis üyesi Tom Emmer tarafından meclise yönlendirildi ve bir başka meclis üyesi Darren Soto tarafından da destekleniyor.

Emmer’in en son meclise sunduğu yasa ile beraber üç farklı kanun hazırlattığı biliniyor. Diğer ikisinin isimleri ise “Dijital Para Birimleri ve Blockchain Teknolojisi Destekleyici Çözümü” ve “Nihai Blockchain Düzenleme Kanunu”.

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Tom Emmer

Emmer, geçmişte de kripto para ve Blockchain teknolojisine olan ilgisiyle biliniyordu. Daha önce kripto para sektörüne giriş yapan meclis üyeleri listesinde adı yer alıyordu.

ABD Temsilciler Meclisi üyeleri Doris Matsui ve Brett Guthrie tarafından Temsilciler Meclisi’ne sunulan “Blockchain Tanıtım Yasası 2018” isimli kanun, Ekim ayında büyük haber olmuştu.

2018 yılının Haziran ayında ise ABD Temsilciler Heyeti Finansal Hizmetler Komitesi tarafından hazırlanıp meclise sunulan yasa ile kripto paraların seks ticaretinde nasıl kullanıldığına dair bir araştırma başlatılması öngörülmüştü.

,

Bir Cevap Yazın