Kripto Para Borsası Kraken, Beş Yeni Üst Düzey Atama Gerçekleştirdi

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Kraken, 7 Mart’ta yayınlanan blog yazısına göre ekibini yeni üst düzey işe alımlarla genişletiyor.

Kraken, ekibine beş yeni atama yaptığını duyurdu. Yeni atamalarla Matt Mason Pazarlama Direktörlüğü, Steve Hunt Mühendislik Başkan Yardımcılığı, Nelson Minier Satış ve Ticaret Başkanlığı, Bob Zagotta İşletme Operasyonları ve Strateji Başkanlığı ve – Mary Beth Buchanan Genel Danışmanlık görevlerine getirildi.

Mason, Kraken’a katılmadan önce Sony Pictures tarafından, oyun mekaniğine odaklanan gizli bir inovasyon laboratuarında birim şefi görev yapıyordu. Ayrıca BitTorrent Inc.’de pazarlama ve içerik şefi olarak çalışan Mason, müzik ve reklam endüstrilerinde de görev yapmıştı.

Hunt, Jump Trading ve Goldman Sachs gibi şirketlerdeki büyük küresel finans piyasalarındaki algoritmik ticaret ağlarının yapımında 20 yılı aşkın bir deneyime sahip.

Minier ise Credit Suisse, JPMorgan Chase, Citibank gibi firmalardaki ticari masaları yönetme konusunda 20 yıllık deneyime sahiptir.

Zagotta, yeni iş geliştirme ve başlatma konusunda deneyime sahip. Strateji ve icra kıdemli müdürü olarak görev yaptığı CME Grubu’ndan, Kraken’e katılıyor.

Buchanan ise Bryan Cave LLP, Birleşmiş Milletler ve ABD Adalet Bakanlığı gibi kuruluşlarda çalışmış ve 30 yıldan fazla yasal deneyime sahip.

Geçtiğimiz ay, Kraken, İngiltere’nin Finansal Otoritesi tarafından denetlenen Birleşik Krallık merkezli kripto para borsası ve vadeli işlem sağlayıcı Crypto Facilities’i bünyesine katmıştı.

Satın almanın ardından, Crypto Facilities’de işlem hacmi önemli ölçüde artmıştı. Crypto Facilities’de kripto para fiyatlandırma ürünleri müdürü Sui Chung, şirketin Ocak ayında günlük ortalama işlem hacminin günde yaklaşık 7 milyon dolar olduğunu söylemişti. Ancak, satın alım ilanının ardından Şubat ayında günlük işlem hacmi 32 milyon dolara yükselmişti.

, ,

Bir Cevap Yazın