Kripto Para Borsası OKEx Kendi Blockchain’ini Geliştiriyor!

22 Mart’ta yayınlanan bir haberde, kripto para birimi borsası OKEx kendi Blockchain’ini ve merkezi olmayan bir platfrom geliştiriyor.

OKEx, son gelişim aşamasında olduğu ileri sürülen ‘OKChain’ adını verdiği kendi Blockchain’ini geliştirdi. Şirket bu yıl Haziran ayında bir testnet (test için kullanılmak üzere tasarlanmış alternatif bir Bitcoin blokzinciri) üretebilmeyi ön görüyor. Ayrıca OKChain’in, bu merkezi olmayan platformda da işlem görebileceği belirtildi.

Tüm bunlara ek olarak, Nisan ayı sonunda OKEx’in kendi tokeni olan OKB, ERC-20 (Ethereum Tabanlı Akıllı Kontrat) olarak hayata geçirilecek.  Daha sonra bu ERC-20, OKChain Mainnet’e (OKChain’in ana ağına) geçirilecek ve mainnet üzerinden kullanıma sunulacak. Ayrıca OKB’nin satış öncesi için de kullanılabileceği bildiriliyor.

OKEx Adım Adım Büyüyor

Şubat ayında OKEx, müşteriden müşteriye (C2C) faaliyet veren bir ticari işlem platformunda Tayland Bahtı ile Kripto para ticaretine başladı; bu platformda yalnızca Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC), Tayland Bahtı’yla işlem gördü.

Ocak ayında ise yabancı kaynaklı bir haber sitesinde yayınlanan habere göre, OKChain ve OKEx’in kurucusu Star Xu’nun, LEAP Holdings’te kontrol payı aldığını bildirdi. Leap Holding, Hong Kong Borsası’nda listelenen Caymans Adası’na bağlı bir inşaat mühendisliği şirketidir.

Geçtiğimiz Aralık ayında, OKEx, “Perpetual Swap” adı verilen yeni bir kripto para türevi ürününü piyasaya sürdü. OKEx’in endeksine göre bu gelişme, kullanıcıların Bitcoin’in gelecekteki değeri hakkında spekülasyon yapmalarına olanak sağladı.

OKEx, günlük işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük sekiz kripto para borsasından biridir ve günlük yaklaşık 615 milyon dolarlık işlem hacmine sahiptir.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir