Kripto Para Hırsızları Microsoft E-posta Hesaplarını Kullandı

Kripto para hırsızları ile ilgili Microsoft’un Outlook, Hotmail ve MSN gibi e-posta hizmet kullanıcıları için kötüleşen haberler var. Son zamanlarda yapılan bir hackten etkilenen birkaç kripto para birimi sahibi, sorumlu korsanların 29 Nisan’da kriptolarını çaldıkları açıkladı.

Bir kurban, Hollandalı bir teknik forumda, hackerların şifresini sıfırlamak ve 31 Mart’ta Kraken hesabına erişmek için e-posta hesabını kullandılar. Basın yaklaşık 1 Bitcoin (BTC) veya neredeyse 5,400 dolar kaybettiğini iddia etti. Birkaç Reddit kullanıcısı benzer deneyimlere şahit oldu.

Microsoft’a göre, ilk kripto para hırsızları yaptığı ihlal bu yılın 1 Ocak – 28 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleşti. Hacker’lar başlangıçta bir Microsoft destek temsilcisi hesabı aracılığıyla tüketici e-postalarına ulaştı.

Microsoft’un, etkilenen kullanıcılara yönelik ilk e-posta bildirimi, bilgisayar korsanlarının kişiler gibi e-posta meta verilerine erişebildiklerini bildirdi. Bunun yanında “herhangi bir e-posta veya ekin içeriğine” erişemeyeceğine dair güvence verdi. Ancak iki gün sonra, raporlar hackerların gerçekten e-posta içeriğini okuyabildiklerini ortaya koydu.

Kripto Para Hırsızlığı İçin Microsoft Sessiz Kaldı.

Microsoft bu güvenlik açığının en son artışına henüz cevap vermedi.

Bu, Bağımsız Güvenlik Değerlendiricileri, zayıf özel anahtarlar ve aynı zamanda Coinbene’in Mart ayında 100 milyon doların üzerinde bir zarar vermeyi reddettiği için milyonlarca ethereum çalınan bir “Blockchain hırsızı” hakkında bir rapor hazırladıktan sadece bir hafta sonra geldi.

, ,

Berkay Ağlar Hakkında

View all posts by Berkay Ağlar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir