LinkedIN’in “En İyi 50 Şirket” Listesindeki Tek Kripto Para Şirketi Coinbase

Amerika tabanlı kripto para borsası Coinbase, LinkedIN tarafından hazırlanan “2019’da En İyi 50 Şirket” listesine girmeyi başardı. Listede, Coinbase dışında hiçbir kripto para veya Blockchain firması yer almıyor.

Her yıl popülaritesi en çok olandan en az olana doğru sıralanan 50 şirket arasında Coinbase, 35. sıraya yerleşti.

LinkedIN’in her ülke için ayrı olarak hazırladığı listelerde, şirketler 4 ana başlıkta sıralanıyor. Bunlar; çalışan memnuniyeti, yönetici – çalışan ilişkileri, işe duyulan özen ve şirketteki açık pozisyonlara gösterilen ilgi.

Coinbase kripto para borsası, geçen yıl Eylül ayında da LinkedIN’in “En İyi 50 Şirket” listesinde Ripple ve Tyler & Cameron Winklevoss ortak ticaret platformu Gemini ile birlikte yer almayı başarmıştı.

Son liste ise oldukça şaşırtıcı veriler içeriyor. Coinbase, kripto para sektörüne karşı şüpheci yaklaşımıyla dikkat çeken JPMorgan’ı büyük bir farkla geride bıraktı. LinkedIN’in Amerika genelinde yaptığı listede dünyaca ünlü yatırım bankası JPMorgan, 44. sırada yer alıyor.

Son zamanlarda kripto para dostu yaklaşımıyla dikkat çeken Twitter ve geçen yıldan beri kripto para madenciliği faaliyetlerinde bulunan Intel de Coinbase’i geçemedi.

JPMorgan Kripto Para Sektörüne Girdi!

Kripto para teknolojisini denemeye başlayan şirketlerin arasına bir yenisi daha eklendi. Geçen ay yayınlanan bir rapora göre JPMorgan, kurum içi token olan JPM Coin’i piyasaya sürdü.

Bu haftanın başında, sıcak cüzdan kripto para varlıklarına karşı 225 milyon dolarlık sigortası olduğunu açıklayan Coinbase, kısa süre önce kurumsal yatırımcıların hisselerini korumayı hedefleyen Coinbase Custody adlı ürünü tanıttı.

, , , ,

Şebnem Topçuoğulları Hakkında

View all posts by Şebnem Topçuoğulları →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir