Messari CEO’su Ryan Selkis, XRP Raporunun Ardından Tehdit Edilmeye Başladı!

Kripto para analiz şirketi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, geçenlerde Ripple (XRP) hakkındaki çarpıcı analizini yayınladıktan sonra tehditler aldığını açıkladı. Selkis açıklamalarını 24 Ocak tarihinde Twitter üzerinden paylaştı.

Araştırma şirketi Messari, 24 Ocak tarihinde Ripple’ın açıklanan piyasa değerindeki rakamların 6.1 milyar dolar şişirilmiş olabileceğini bildirmişti. Şirketin analizinde kullandığı bilgilerin, kripto para değişim platformlarından ve üçüncü parti kripto para veri hizmeti veren firmalardan alındığı belirtilmişti. Bu haberin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun yayınlanmasının ardından Messari kurucusu Ryan Selkis, gizli numaradan tehdit içeren aramalar aldığını Twitter üzerinden şu sözlerle aktardı:

 “Nashville bölgesine ait bir numaradan bir kişi beni aradı, karımın doğum gününü söyledi ve telefonu kapattı.”

Olayın ardından bir tweet daha paylaşarak Ripple’ın üst düzey isimlerine seslenen Selkis, iki arama daha aldığını dile getirdi. Ripple’dan CEO Brad Garlinghouse, CTO David Schwartz ve Pazarlama ve İletişim SVP’si Monica Long’u paylaştığı tweet’e etiketleyerek tehdidin geldiğini düşündüğü XRP topluluğunu bu tehditleri durdurmaları için uyarmalarını istedi:

 “@Ripple @bgarlinghouse @MonicaLongSF @CoryTV @JoelKatz @warpaul’dan aileme yönelik bu tehditlerin son bulması için yardım istiyorum. ÜÇÜNCÜ aramadan sonra hem FBI hem de yerel polise gidiyorum. Ailemin güvenliğini tekrar temin edebilmek istiyorum.”

Şu ana kadar ne Ripple ne de Selkis’in etiketlediği isimlerden herhangi biri konu hakkında bir yorumda bulunmadı. Ayrıca Messsari ve CEO’su Selkis de konu hakkında daha fazla bilgi vermekten kaçınıyor.

Aramalardan sonra polise giden Selkis, arayan kişilerin Ripple ile bir ilgisi olmadığı ortaya çıkınca bir tweet daha paylaştı:

 “Karakoldayım. Arayan kişi büyük ihtimale serserinin teki.”         

Geçtiğimiz günlerde açıklanan dördüncü çeyrek raporunda, üçüncü çeyreğe göre Ripple (XRP) satışlarının 163 milyon dolardan 129 milyon dolara düştüğü açıklanmıştı.

CoinMarketCap verilerine göre, güncel olarak piyasa değeri açısından Ripple, neredeyse 13 milyar dolara ulaşarak en yüksek piyasa değerine sahip ikinci kripto para konumuna geldi.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir