Moskova, Blockchain Tabanlı Bilgi Teknoloji Platformu Başlatıyor

Rus haber ajansı TASS’ın haberine göre Moskova Belediyesi yönetimi, 2019 yazına kadar Blockchain tabanlı bir şehir inovasyon projesi başlatmayı planlıyor.

Kurulacak olan platform , Moskova İş ve İnovasyon Dairesi Başkanı Alexey Fursin’e göre katılımcıların potansiyel ortaklar bulmalarını ayrıca ürün ve ekipmanların yerlerini öğrenmelerini sağlayacak.

Fursin, platformun katılımcılarının da Moskova hükümetinden hibe yoluyla maddi destek alabileceklerini belirtti.

Yetkililere göre, kurulacak platform iMoscow adlı devlet destekli şehir navigasyon sistemine dayanıyor ve şu anda geliştirme aşamasında.

Yenilik Kümesi Taslağı yakın zamanda Moskova Belediyesi başkanlık üyeleri tarafından onaylandı. iMoscow’un yakın zamanda Moskova Şehir Duma’sında tanıtılması bekleniyor.

Bu yeni platform Moskova’da, teknoloji parkları, bilgi teknolojileri firmaları, üniversiteler, araştırma ve geliştirme (AR-GE) organizasyonları dahil olmak üzere çeşitli teknoloji ve işletme varlıklarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

TASS’a göre, Moskova’nın İşletme ve İnovasyon Bölümü, Eylül 2018’de Moskova Bilim, Endüstri Politikası ve İşletme Departmanının yeniden organize edilmesi sonrasında kurulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde, Rus Federal Eğitim ve Bilim Denetim Kurumu, ülkenin ana mezuniyet sınavı olan Birleşik Devlet Sınavında (USE) Blockchain teknolojisini kullanacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz ay, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı, tedarik zincirindeki elmas ürünlerinin orijinalliğini garanti etmek ve doğal elmasları takip etmek için Blockchain tabanlı bir platform başlatmıştı.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir