Neema CEO’su: “Marshall Adaları, ABD’nin Endişelerini Gidermeli”

İsrailli Times’ın 9 Mart tarihli haberine göre, İsrail şirketi Neema ile ortaklaşa kurulacak olan Marshall Adaları kripto para birimi, ABD’deki mali düzenleyicilerinin endişelerini gidermek zorunda.

Sovereign (SOV) adı verilen kripto paranın bu yıl içinde çıkarılması bekleniyor. İsrail Times, ABD’deki düzenleyicilerin, kripto paranın ülkedeki mevcut bankalar üzerindeki muhtemel olumsuz etkilerden ve kara para aklama potansiyelinden endişe duyduklarını belirtti.

Söz konusu makale, her SOV hesabının ABD tarafından tanımlanacağını ve alıcıların ABD Dış Varlık Kontrol Bürosu tarafından kontrol edileceğini belirtiyor.

Neema’nın CEO’su Barak Ben Ezer, SOV’nun ilk para teklifininin (ICO) hazırlama sürecinde olduklarını belirtti. Ezer konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Tüm paydaşlar SOV’un hazır olduğuna, risklerin azaltıldığına ve momentumun arttığına ikna olduktan sonra ilk para teklifi (ICO) yapılacak.”

Marshall Adaları şu anda ABD dolarını yasal ihale olarak kullanıyor. Her yıl toplam 70 milyon dolar yardım alarak ABD hibelerini almaya ve harcamaya büyük ölçüde bağımlı durumda. SOV çıkarıldığı takdirde yasal bir para birimi olarak dolarla beraber sirkülasyona girecektir.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında, Uluslararası Para Fonu Marshall Adaları Cumhuriyeti’ni kripto paranın ikinci bir yasal para birimi olarak benimseme riskleri konusunda uyarmış ve ülkeyi planları terketmeye çağırmıştı.

SOV’u başlatma planı, Marshall Adaları cumhurbaşkanı Hilda Heine’nin geçen yılın Kasım ayında güven oylamasıyla karşı karşıya kalmasına neden olmuştu. Güvenoyu sonucunda bir oy farkla Heine, cumhurbaşkanı olarak kalmıştı.

, , ,

Bir Cevap Yazın