Opera Touch, iOS Kullanıcılarına Kripto Para Cüzdanı Hizmeti Sunuyor

Önemli web tarayıcılarından Opera, 5 Mart Salı günü yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, iOS için Opera Touch ‘ı piyasaya sürecek.

Opera Touch, Ethereum (ETH) ve merkezi olmayan uygulamalarla (DApps) etkileşimleri içeren, entegre bir kripto para cüzdanı desteği olan bir Web 3.0 tarayıcısıdır.

Aralık ayında Opera, Android kullanıcıları için, yerleşik bir kripto para cüzdanı olan Web 3.0 tabanlı hazır tarayıcısını tanıtmıştı. Opera, Android için kripto para cüzdanı ve DApp explorer’ın başarılı entegrasyonu sonucunda hizmetlerini iOS’a genişletme kararını açıkladı.

Her ne kadar iOS için Opera Touch’ın piyasaya sürülme tarihi belirtilmemiş olsa da, basın bülteninde kullanıcıların uygulamayı web sitesi üzerinden test etmek için kaydolabilecekleri belirtilmişti.

6 Şubat’ta Opera, İsveç, Norveç ve Danimarka’daki kullanıcıların tarayıcının Android sürümü üzerinden Ethereum satın almalarını sağlayan yeni bir servis eklemişti. Yeni hizmet, Opera ve İsveç Mali Otoritesine kayıtlı Safello arasındaki ortaklıkla gerçekleştirilmişti.

Temmuz 2018’de Opera, tarayıcıya yerleşik bir kripto para cüzdanı eklendiğini açıklamıştı. Ürün yöneticisi Charles Hamel, Opera’nın Web 3.0’a açılan ilk büyük tarayıcı olduğunu söylemişti.

, ,

Bir Cevap Yazın