Philip Morris Blockchain Kullanarak Tütün Sektöründe 20 Milyon Dolara Kadar Tasarruf Edecek

Uluslararası tütün şirketi Philip Morris, sigara kutuları üzerindeki vergi damgalarını izlemede Blockchain kullanımını düşünüyor. Şirket işinin verimliliğini ve maliyet etkinliğini arttırmak için Blockchain kullanacak. Blockchain gibi gelişen teknolojileri firma olarak hayata geçirmek istiyorlar.

Spesifik olarak, Philip Morris’in küresel mimarlık ve teknoloji inovasyonu müdürü Nitin Manoharan, Philip Morris’in 20 milyon dolara kadar tasarruf edebileceğini tahmin ediyor. Manoharan, elle yapılan işlerin ve buna bağlı olarak sahte risklerin, yıllık 100 milyon dolara mal olduğunu iddia etti.

Manoharan’ın vergi damgası takibinin, Philip Morris’in gelecek yıl ile birlikte yaşamak istediği altı Blockchain uygulamadan yalnızca biri olduğunu söyledi. Şirketin sözcüsü Cointelegraph’a Philip Morris’in hükumetin konuyla ilgili rehberliğini takip edeceğini açıkladı.

Bu yılın başlarında, Reuters Paris’teki bazı tütün dükkanlarının düzenleyici belirsizliğe rağmen fiyat para için Bitcoin (BTC) satmaya başladığını bildirdi. Son zamanlarda, Iota ve Nesnelerin İnterneti (IoT) firması Evrythng, tüketim malları tedarik zincirleri için daha iyi şeffaflık sağlama düşüncesiyle Blockchain ve IoT teknolojisini uygulamak adına bir ortaklık yaptığını açıkladı.

, ,

Berkay Ağlar Hakkında

View all posts by Berkay Ağlar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir