ProgPoW 3. Taraf Denetimine Destek Verildi

Saygı değer takipçilerimiz müjde! ProgPoW ile ilgili yakın zaman da yeni açıklamalar yapıldı. Ethereum (ETH) çekirdek geliştiricisi Hudson Jameson kısa bir süre önce açıklama yaptı. Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) dayanıklı çalışma kanıtı algoritması ProgPoW’un üçüncü taraf denetiminin finanse edildiğini açıkladı. Dev, 26 Nisan’da yapılan son iki haftalık Ethereum çekirdek geliştirici toplantısında duyuruyu yaptı.

Görüşmede, hedeflenen fon miktarının 50.000 adet ademi merkeziyetçi, Ethereum tabanlı ABD doları sabitinde sabit doinli DAI miktarına ulaştığı belirtildi. Fonların bağışlar yoluyla kalabalık kaynaklı olduğu bildiriliyor.

Jameson, denetimin “bu hafta veya gelecek hafta” başlaması gerektiğini belirtti.

ASIC, belirli bir karma algoritmaya dayanarak daha verimli bir şekilde maden şifreleme madenciliğine uyarlanmış tek amaçlı yongaları kullanan madencilik donanımını ifade eder. Bu arada, grafik işlem birimlerini (GPU) kullanan kurulumlar daha az uzmanlaşmıştır ve bu nedenle, ASIC’leri dağıtanlarla ağda ödüller adına rekabet etmek için mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Tek Cümle İle ProgPoW Nedir?

ProgPoW, ASIC’lerin GPU’lara göre verimlilik avantajlarını azaltmayı amaçlamaktadır.

,

Berkay Ağlar Hakkında

View all posts by Berkay Ağlar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir