PwC, Blockchain uygulamaları için BitFury ile işbirliği yapacak

13 Aralık tarihli basın bültenine göre, Big Four olarak adlandırılan danışmanlık firmalarından PricewaterhouseCoopers (PwC), Blockchain uygulamaları için, kripto para madenciliği ve Blockchain yazılım şirketi Bitfury Group ile ortaklık kurdu. Ortaklık, bir Blockchain hızlandırıcısı oluşturma amacıyla kuruldu.

Rusya’daki işletmeler için bir Blockchain hızlandırıcısı oluşturmak amacıyla kripto para madenciliği ve Blockchain yazılım şirketi Bitfury Group ile ortaklık kurdu.

PwC eğitim kursları ve seminerlerde zaten Bitfury’in Blockchain uygulamaları oluşturmak için açık kaynaklı bir yapısı olan Exconum’u kullanıyordu. 

Bültene göre, yeni hızlandırıcının ana hedefi, danışmanlık devinin Rusya’daki kurumsal müşterilerinin mevcut ihtiyaçlarını karşılamak. PwC’nin Rusya şubesinde Bilgi Teknolojileri danışmanlık yöneticisi olan Victor Nelin, BitFury ve PwC’nin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde farklı sektörlerdeki firmalara yeni ürünler sunacağını iddia etti.

Bülten aynı zamanda PwC’nin enerji sektöründeki Blockchain uygulamasıyla ilgili yeni bir çalışmasına da işaret ediyor. Şirket, Blockchain’in modern ekonomiyi büyük ölçüde değiştirebileceğine, personel ve altyapı maliyetlerini de iş süreçlerinin otomasyonuyla azaltabileceğine inanıyor.

PwC, 2018 mali yılı için 41 milyar doların üzerinde gelir elde etti. PwC şu anda Big Four olarak adlandırılan profesyonel hizmet firmaları arasında büyüklük olarak ikinci sırada bulunuyor.

Kasım ayında, kripto para piyasasında yer alan bir habere göre, Bitfury’nin Rusya şubesi, Moskova merkezli Plehanov Rus Ekonomi Üniversitesi ile yeni bir Blockchain hızlandırıcısı başlatmıştı. Ortaklığın bir parçası olarak, üniversite Blockchain ile ilgili kurslar ve ek eğitim programlar sunmayı taahhüt etmişti.

PwC, Ocak 2019’da başlayacağı iki yıllık programla çalışanlarının Blockchain bilgisini desteklemek için kendi hızlandırıcısını başlatacak. İngiltere merkezli şirket 1000 kadar çalışanını eğitmeyi planlıyor.

, , ,

Bir Cevap Yazın