QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotten, Ölümünden 12 Gün Önce Vasiyetini Hazırlamış

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, Kanadalı kripto para birimi değişim platformunun yakın zamanda vefat eden CEO’su Gerald Cotten, ölümünden 12 gün önce vasiyetini hazırlamış.

QuadrigaCX kurucusu Gerald Cotten ve onun esrarengiz ölümü, geçtiğimiz günlerde gündemi oldukça meşgul etmişti. Cotten’in vefatı ile birlikte yalnızca şirket için değil, CEO’nun eşi Jennifer Robertson için de son derece sıkıntılı günler başlamıştı. Bu haberin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bloomberg’in elde ettiği belgelere göre Cotten, vasiyetini 27 Kasım 2018’de hazırlamış ve imzalamış. Cotten, vasiyetinde mirasının tek varisi olarak eşi Jennifer Robertson’u göstermiş.

Haberde yer alan bilgilere göre Robertson, eşi Cotten ile beraber yaşadıkları Nova Scotia’da olmak üzere, Britisih Columbia bölgesinden Kelowna’da ve Lexus’ta gayrimenkuller, Jeanneau 51 model bir yat, bir uçak ve iki tane de şivava türü köpeğin vesayetini aldı.

CEO Gerald Cotten’in Crohn hastalığından kaynaklandığı düşünülen ölümünden sonra Kanadalı kripto para değişim platformu QuadrigaCX finansal açıdan sıkıntılı günler yaşamaya başladı.

Jennifer Robertson tarafından Ocak ayında verilen yazılı ifadeye göre, Gerald Cotten, QuadrigaCX cüzdanlarına erişim sağlayabilen tek kişiydi ve geride şifreler ile ilgili hiçbir ipucu bırakmadı. Bu olaydan yaklaşık 100,000 kişinin etkilendiği, 250 milyon Kanada doları (190 milyon USD) değerinde krito para ve fiziki paranın ortadan kaybolduğu düşünülüyor.

Haberde, birçok QuadrigaCX kullanıcısının dijital varlıklarını alabilmek için avukatlar tutup yasal işlemler başlatmak istediği ancak mahkemenin QuadrigaCX şirketinin 30 gün dava açılamaz durumda olacağına karar verdiği belirtiliyor.

Gerald Cotten’in ölüm belgesi yayınlandı

Cotten’in ölümü, kripto para dünyasında birçok dedikoduya neden oldu. Bazı kullanıcılar CEO’nun kensine sahte ölüm hazırlayıp, kendisini ölü gibi göstererek kaynakları çaldığından şüpheleniyor. Ancak, Rajastan Ekonomi ve İstatistik Müdürlüğü tarafından Gerald William Cotten’in 9 Aralık tarihinde öldüğünü doğrulayan bir ölüm belgesi yayımlandı.

Mahkeme tarafından görevlendirilen bir avukat, QuadrigaCX temsilcilerinden kripto para varlıklarının içinde bulunduğuna inanılan Cotten’in şifrelenmiş dizüstü bilgisayarını alıp ona erişim sağlamaya çalışacak. Ayrıca, QuadrigaCX şirketinin avukatları, firmanın borçlarını kapatabilmek için onu satmayı düşünüyorlar.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir