R3’te, Yöneticiler Görevlerinden Ayrılıyor!

Blockchain Şirketler Birliği R3 bünyesindeki iki yönetici 26 Ocak tarihinde alınan duyumlara göre, daha büyük bir iç yapılanma yolu ile şirketten ayrılmayı planlıyor.

R3, veri tabanı teknolojisinin dağıtımı konusuna odaklanmış bir kurumsal yazılım firması. Finansal kuruluşlar, bankalar, ticaret odaları ve fintech şirketleri gibi 200’ün üzerinde üyeyi yöneten bir şirketler birliği.

Bazı kaynaklara göre R3, 25 Ocak Cuma günü belediye toplantısında çalışanlarına genel müdür Brian McNulty ve idari yetkililerden Laurel Carroll’un ayrıldığı bilgisini verdi. Ne McNulty ne de Carroll bu haberi onayladı.

Bu durumdan haberi olan kişilere göre, şirketin CEO’su David Rutter çalışanlarına bir bildiri notu yolladı. Bu notta yeni tasarımın kurucu ortaklardan hem üretim hem de tanıtım kısmında çalışacak olan Todd McDonald tarafından yapılacağı bilgisi yer alıyor.

Bu bildiri notu ile aktarılan diğer değişikliklerin arasında şirketin teknolojisini geliştirecek yeni bir üretim ekibinden bahsedildi. Bu ekibi yüksek mühendis James Caryle geliştirecek ve genel müşavirlik ofisi ile dış ilişkiler ofisi birleştirilerek şimdiki yönetici Charley Cooper tarafından yönetilecek.

R3, basın kuruluşlarının bu konudaki bilgi alma talebine geri dönüş yapmadı.

Ayrıca, bildiri notunda baş finans yöneticilerinden Paul Harris’in liderliğinde yeni bir finans ve şirket ekibinin üzerinde durulduğu söylendi. Ayrıca, ekip ütesi Zack Kavanaugh’ın görevlerine işe alım, insan kaynakları gibi ek değişiklikler eklenmesi bekleniyor.

Haziran 2018 tarihinde yayımlanan bir makaleye göre, R3’ün finansman kaynakları tükenmekteydi. Cooper’ın verdiği bir röportajda, firmanın toplamda 120 milyon doların üzerinde ek bir gelir ettikten sonra, gelecek için yeterli fonların bulunduğunu söylemişti.

Yakın zamanlarda, Hollanda menşeli uluslararası bankalardan ING, R3’üm ticari Blockchain platformuna girebilmek için R3 ile bir anlaşma imzalamıştı.

Ayrıca bu ayın başlarında da, R3 yeni oluşturduğu kar amacı gütmeyen Corda Network Foundation tarafından işletilecek ve denetlenecek Corda Network kuruluşunun açılışını yapmıştı.

, ,

Bir Cevap Yazın