Radar, Lightning Network’un Geliştirilmiş Araçlarını Piyasaya Sürüyor

Radar, Lightning Network’un geliştirilmiş araçlarını piyasaya sürüyor. Blockchain ve DEX ortaklığıyla oluşturulan Radar girişimi, “Radar Relay” adlı platformuyla Blockchain para transferlerini sağlıyor. Geçtiğimiz yıl Radar Relay’ın piyasa değeri 10 milyon dolara yükseldi.

Lightning Network, en çok Bitcoin (BTC) ile uygulananan bir şifreleme ölçeklenebilirlik platfromudur.

Boltathon, Lightning Network İçin Sponsor Oldu

Boltathon, Lightning Network’un piyasaya sürülecek olan geliştirici araçları için sponsor oldu. Bu sponsorluk geniş bir alanı kapsamaktadır. Örneğin; kanal açma aracı, test için bir sanal alan ve bir fatura kod çözücüsü gibi alanlarda sponsorluğunu yapıyor.

Kullanıcıların ağlara ulaşımı ve programları kullanabilmeleri için araçlara, kurulum rehberleri, yazılım önerileri ve yapılandırma kılavuzu eklenecektir. Tüm bu araçlar ve eğitim materyalleri yeni kullanıcıların Lightning Network’e katılımını arttıracak.

Lightning Network, neredeyse ücretsiz ve anında kripto para transferini sağlamayı amaçlıyor.

Mart ayında yapılan bir açıklamada, Blockchain geliştirme şirketi Lightning Labs, Lightning Network’un ilk sürümü Lightning Loop’un çıkışını duyurdu.

Ayrıca, Bitcoin madencilik ve geliştirme şirketi Bitfury, Amerika Birleşik Devletleri ödemeleri işlemcisi HadePay ile ortaklığa girdi. Bu ortaklıkla kullanıcıların doğrudan Lightning Network ile işlem yapmaları sağlanacak.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir