Ripple ve Tsinghua Üniversitesi, Blockchain Araştırma Bursu Başlattı

Büyük bir Çin araştırma üniversitesi olan Tsinghua Üniversitesi, Ripple desteği ile bir Blockchain araştırma bursu başlattı.

Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi Finansal Teknoloji Araştırma Enstitüsü (THUIFR) Blockchain ödemeleri firması Ripple işbirliğiyle, Blockchain Teknoloji Araştırma Bursu Programını (BRSP) başlattı. Programın, 2019 yılında Çin’deki en iyi lisansüstü öğrencileri, küresel Blockchain düzenlemeleri ve kripto para endüstrisinin gelişimi için bir araya getirme niyetinde olduğu bildiriliyor.

Yeni eğitim programına katılanların Blockchain ile ilgili ileri bilgilere erişebilecekleri, ayrıca kurumsal etkinliklere ve ziyaretlere katılabilecekleri bildirildi.

THUIFR Uluslararası İşbirliği ve Gelişim Direktörü Ivy Gao, BRSP’nin Blockchain endüstrisindeki öğrencilerin gelecekteki araştırmalarına ve kariyerlerine büyük katkıda bulunacağını vurguladı.

Ripple’ın Global Ops & Partnership bölümünden Emi Yoshikawa, 23 Ocak tarihinde Twitter’da şu açıklamayı yaptı:

“Ripple Tsinghua Üniversitesi Fintech Araştırma Enstitüsü ile çalışmaktan ve Çin’deki yeni nesil Blockchain teknolojilerinin geliştirilmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz!”

Ripple, Blockchain ve kripto para alanındaki eğitimi desteklemek amacıyla önde gelen küresel üniversitelerle işbirliği yapıyor. Şirket ilk olarak 2018 yılının Haziran ayında, dünya genelinde 17 üniversitede Blockchain eğitimine 50 milyon dolar yatırım yaptığı projesini açıklamıştı.

Pekin’de bulunan Tsinghua Üniversitesi, Çin’in C9 Ligi olarak bilinen en prestijli dokuz üniversitesinden birisidir.

Daha önce, Tsinghua Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Araştırma Enstitüsü, bir Blockchain araştırma merkezi kurmak için Çinli bir kurumsal finans şirketi ile ortaklık kurmuştu.

Geçtiğimiz günlerde, Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerinden bir grup araştırmacı, küresel ölçekli merkeziyetçi olmayan ödeme ağı sağlamayı hedefleyen yeni bir kripto para olan Unit-e’yi başlatmıştı.

, ,

Bir Cevap Yazın