Rusya, Eğitimde Kalite Kontrolü İçin Blockchain Teknolojisi Kullanacak

Rusya Federal Eğitim ve Bilim Denetim Ajansı (Rosobrnadzor), ülkenin ana mezuniyet sınavında Blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı.

Rosobrnadzor, bu yıldan itibaren, okullarda tek mezuniyet sınavları ve Rusya’daki üniversitelere giriş ön sınavı olan Birleşik Devlet Sınavında (USE) Blockchain teknolojisini uygulamaya koymayı planlıyor.

Duyuru Federal Hizmet başkanı Sergey Kravtsov tarafından yapıldı. Kravtsov şunları söyledi:

“Ayrıca USE’de Blockchain teknolojisinin kullanımı hakkında konuştuk ve bu yıl USE’de yeni baskı ve tarama teknolojileri kullanılacak.”

Geçen hafta, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı, doğal elmasları izlemek için tasarlanan Blockchain teknolojisine dayanan bir platform başlatmıştı.

Yine Ocak ayında, Kazakistan’ın başkenti Astana’da anaokullarına yönelik bekleme listelerini yönetmek için tasarlanan Blockchain teknolojisine dayalı bir sistem tanıtılmıştı.

Rusya şu anda ülkedeki Blockchain ve kripto para düzenlemesi için mevzuat oluşturma sürecinde. Bununla birlikte, ilgili mevzuat Mayıs 2018’deki ilk okumasından geçtikten sonra, Rus milletvekilleri düzenlemeleri geri almak için tasarıyı iptal etmişlerdi.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir