SBI Holding’in Kripto Para Borsası İlk Yılında Kara Geçti!

26 Nisan tarihinde bir Japon haber bülteninde, SBI Holding’in oluşturduğu kripto para borsası (SBIVC) ilk yılında kara geçtiği belirtildi.

Tokyo merkezli SBI Holding tarafından başlatılan SBIVC borsası, Nisan 2018 – Mart 2019 tarihleri arasında yaklaşık 360 milyon japon yeni (3.2 milyon dolar) kar elde etti.

SBI ayrıca yeni mali raporunda birçok önemli duyuru yaptı. SBI, bu yıl içerisinde bir güvenlik platformu (STO) başlatmayı düşünüyor. Ayrıca, firmanın Haziran 2019’da yapılması planlanan Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu’nun revize edileceğini açıkladı.

SBI, yeni kurulan kripto para madencilik platformu SBI Mining Chip’i (SBIMC) de genişletmeyi planladığını belirtti.

SBI ve Ripple Ortaklığı

SBI, Ripple ile olan ilişkisini güçlendirmeye devam ediyor. Ripple (XRP), piyasadaki üçüncü en büyük kripto para olarak değerini korumaktadır. SBI CEO’su ve genel müdürü Yoshitaka Kitao, yakın zamanda Ripple Labs’a yönetici olarak atandı ve iki kuruluşun birlikte çalışmasının devamlılığını sağladı.

İlk olarak Nisan 2018’de piyasa sürülen SBI kripto paraları, SBI’nin yeni finansal raporundan alınan verilere göre 2017’nin sonunda bir işletme olarak tescil edildi. SBI kripto paraları Haziran 2018’de sınırlı sipariş almaktaydı ve hesap kaydı Temmuz 2018’de başlatıldı.

Daha önce de belirtildiği gibi, SBI başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Bitcoin Nakit (BCH) gibi kripto para birimlerini destekliyordu. Daha sonra SBI yöneticileri, Bitcoin Nakit’in borsadan çıkarılmasına karar verdi.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir