Şikago’dan, Bitcoin Fonlarında Değişiklik İçin Yeniden Başvuru

Şikago Opsiyon Borsası (CBOE), yatırım şirketi VanEck ve finansal hizmetler veren SolidX şirketi ile birlikte Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarında yapılmasını istedikleri ETF gibi birtakım kural değişiklikleri için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yeniden başvurdu. Duyuruyu, VanEck dijital varlık stratejisti ve direktörü Gabor Gurbacs 31 Ocak tarifinde kamuya açık bir biçimde yaptı.

Şikago borsası 23 Ocak’taki değişiklik talebini son olarak geri çekmişti. Şirkette çalışan bir kişinin yapmış olduğu açıklamaya göre, talebin geri çekilmesi kararı ABD hükümetinin gözden geçirme döneminin yaklaşması ile beraber kapatılmasının bir sonucuydu. Bazı hukuk uzmanları ise bu esnada SEC’in hükümetin kapalı olmasından ötürü kısıtlı bir biçimde çalıştığını ve bunun aslında ABD-Meksika sınırındaki duvar tartışmasının siyasi bir uzantısı olduğunun altını çizdiler.

ETF’ler fon paylarındaki orantılı şekilde temsil edilen bir varlık bütünü ve bunun beraberinde gelen bir menkul kıymet anlamına gelmekte. Kimilerine göre ise, kripto paraların aktif olmayan yatırım araçları olarak görülmesinin topluca kabul edilmesine yönelik atılmış potansiyel bir adım.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir