Telegram’ın Yeni Platformu TON, Wirecard İle Ortak Oldu!

17 Nisan’daki basın açıklamasında, şifreli mesajlaşma servisi Telegram’ın Blockchain platformu olan Telegram Açık Ağı (Telegram Open Network), Alman finansal servis sağlayıcısı Wirecard ile ortaklık kurdu.

Basın açıklamasına göre, bilgi tabanı olarak da işlev gören Telegram Açık Ağı, yeni finansal ürünler geliştirmek için Wirecard ile birlikte çalışacak.

Bu ortaklık, Telegram Açık Ağı’nın geçen yılki ilk madeni para teklifinden (ICO) sonra yapıldı.

Telegram Açık Ağı’nın yönetici ortağı Alexander Filatov;

“Telegram Açık Ağı Blockchain’in Telegram’ın büyüyen ekosistemine eklenmesi, iş ve teknoloji dünyasına yeni fırsatlar sunuyor.” dedi.

Ve ekledi;

“Yeni nesil fintech çözümlerini pazara sunmak için dünyanın en dinamik ve yenilikçi finansal teknoloji şirketlerinden biriyle ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.”  dedi.

Wirecard’ın başkan yardımcısı Georg von Waldenfels,

“Telegram Açık Ağı, yüksek ölçeklendirilebilir teknolojide yoğun deneyimlere ve merkezi olmayan çözümlere sahiptir. Bunun yanı sıra, Telegram haberciliğinin güçlü küresel büyümesi ortak programımızın başarısı için etkili olacak.” dedi.

Wirecard, Ocak ayındaki potansiyel pazar manipülasyonu hakkında bilgi vermesiyle bu haftaki hisse artışı medyanın dikkatini çekti.

, , , ,

Bir Cevap Yazın