Tim Draper: “Nakit Paraları Beş Yıl Sonra Yalnızca Suçlular Kullanıyor Olacak”

Milyarder yatırımcı ve bir Bitcoin (BTC) devi olan Tim Draper, kripto paraların tüm dünyada yaygınlaşmasıyla beraber, beş yıla kadar fiziki para birimlerini yalnızca suçluların kullanacağını söyledi. Draper, çarpıcı açıklamalarını Amerikan finansal haber kanalı olan Fox Business’a verdiği bir röportajda gerçekleştirdi.

Geçmişteki yorumlarını yineleyerek fiziki para birimlerinin beş yıl içinde değersiz hale geleceğini söyleyen Draper, tahminlerini detaylı olarak açıkladı. Kripto paraları kullanan suçluların takip edilebilecek olması nedeniyle fiziki para birimlerini nakit olarak kullanmaya devam edeceklerini dile getiren Draper, sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Suçlular nakit para kullanmaya devam etmek isteyecekler zira Bitcoin kullanmaya çalışanların hepsi kolayca yakalanacak.”

Ağustos 2018’de ABD Narkotik Departmanı tarafından yapılan bir açıklama ile Blockchain teknolojisinin suçluların kimliğini saptayabilmeye yardımcı olmasından ötürü, insanların kripto paralara geçmelerini tercih ettikleri belirtilmişti.

Ünlü televizyon kanalına verdiği demeçte bankadaki parasının sahip olduğu Bitcoin’lerden daha güvenli olmadığını dile getiren Draper, bankasının sürekli hack saldırılarına maruz kaldığını ancak Bitcoin’in Blockchain ağını şu ana kadar kimsenin hackleyemediğini ekleyerek sözlerine devam etti.

Bitcoin’in dolardan daha güvenli olduğunu düşünen Bitcoin milyarderi, Bitcoin ticaretini altın karşılığında deniz kabuğu almak ile kıyaslayarak geleceğin Bitcoin ve diğer ktipro paralarla dolu olduğunu, geçmişe gitmenin bir anlamı olmadığını söyledi.

Kendisine ne kadar kripto parası olduğu sorulduğunda ufak bir duraksamanın ardından “çok” diyerek soruyu cevapladı.

Draper’in açıklamaları akıllara Bitcoin milyoneri genç Jeremy Gardner’in sözlerini getirdi. Gardner, mevcut finansal sistemin Blockchain teknolojisine nazaran terör ve diğer suçlara karşı çok daha savunmasız olduğunu söylemişti. Nisan 2018’de yaptığı tahminleri Kasım ayında yineleyen Tim Draper, en büyük kripto para biriminin 2022 yılında 250,000 dolar civarında değere sahip olacağını öngörmüştü. Bitcoin ise yakın zamanda iyi bir grafik çiziyor. CoinMarketCap’ın verilerine göre BTC, gün içerisinde yüzde 7.6’nın üzerinde değer kazanarak 3,907 dolardan işlem görüyor.

, , ,

Bir Cevap Yazın