Token Startup Şirketi Securitize’dan Yeni Hizmet: Securitize Ready

9 Nisan’da yapılan bir basın açıklamasına göre, dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase tarafından desteklenen menkul kıymetler token startup’ı Securitize, yeni bir token uyum programı geliştirdi. Aynı zamanda bir dijital güvenlik protokolü olan startup şirketinin piyasaya sürdüğü yeni hizmetin adı Securitize Ready.

Securitize platformu; sektörün öncülerinden Coinbase Custody, OpenFinance, Rialto Trading, Cblock Capital gibi büyük şirketleri bünyesinde barındırıyor. Securitize Ready Programı’nın kullanıcıları, bu platform üzerinde partner şirketlerce sunulan birçok hizmetten yararlanarak token işlemlerini güvenle yapabilecek.

Geleneksel menkul kıymet ürünlerini Blockchain teknolojisiyle dijitalleştirmeyi hedefleyen Securitize, kurumların kendi tokenlarını üreterek piyasaya sürmelerine olanak sağlıyor. Dün gerçekleştirilen basın açıklamasında platformun sunduğu diğer hizmetler şöyle ifade edildi:

“Securitize Dijital Güvenlik Protokolü, ikincil ticari faaliyetlerde uygunluğu sağlayarak hisse geri alımı, kar payı dağıtımı, oylama gibi otomatik işlemlere hız kazandırıyor.”

Securitize Yükselişte!

Token startup şirketi Securitize, geçtiğimiz yılın sonunda Blockchain Capital liderliğinde düzenlenen A Serisi yatırım turundan yaklaşık 13 milyon dolarlık fon toplamıştı. Söz konusu yatırım turu, Blockchain Capital’in yanı sıra, Amerikalı kripto para borsası Coinbase’in girişim kolu Coinbase Ventures, Ripple‘dan Xpring, OKEx‘den OK Blockchain Capital, Global Brain ve NXTP gibi kurumların da katılımı ile gerçekleşmişti.

Ocak 2019’da ise Securitize, IBM’in Blockchain Accelerator (Blockchain Hızlandırıcı) programına katıldı. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Carlos Domingo, “Hedefimiz Blockchain teknolojisini kullanarak bir borç platformu oluşturmak.” dedi.

 

, , , ,

Şebnem Topçuoğulları Hakkında

View all posts by Şebnem Topçuoğulları →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir