Türk Emlak Şirketi Bitcoin İle 9 Ev Sattı!

Tüm dünyada emlak endüstrisi, Bitcoin ile gayrimenkul satmanın ne kadar karlı olduğunu belirtiyor. Örneğin, önde gelen Türk emlak şirketi Antalya Homes, 2018’de Bitcoin ödeme yöntemiyle dokuz konut sattığını bildirdi.

Bitcoin ile Gayrimenkul Almak, İşlem Maliyetlerinden Kurtarıyor

Kripto para birimlerini kabul etmek, Antalya Homes’un, alıcılara satın alma kolaylığı için daha fazla esneklik sunarak küresel trendleri benimseme misyonunu yansıtıyor.

5 Mart 2019 tarihli basın açıklamasında, Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekce şunları söyledi:

“Kripto para ile ödeme yapmak, banka hesapları arasında herhangi bir döviz kuru kaybı olmadan para transferi gibi güvenilir ve hızlı bir işlem performansı sağlar. Gayrimenkul sektöründe kripto para yatırımlarını kullanmak isteyenler için gayrimenkul almak çok karlıdır.”

Antalya Homes, Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) ile gayrimenkul satışlarının ödemesini kabul ediyor.

Tekce, Türkiye gibi ülkelerdeki konut piyasasının değer kazanmaya devam ettiği göz önüne alındığında, kripto para birimleri kullanarak, yatırımcıların yatırımlarını daha az riskli ve daha güvenli bir alana yönlendirebilip tasarruflarını artırabileceğini de belirtti.

Antalya Homes, web sitesinde kripto para değerinin değişkenliği göz önüne alındığında, ödeme için gereken kripto para biriminin tam miktarının, ödeme sırasındaki borsa değeri kullanılarak hesaplandığını açıklıyor. Alıcılar ödemenin bir kısmını Bitcoin, geri kalanı fiziki para birimi ile ödeme seçeneğine de sahip.

Bitcoin İle Gayrimenkul Satışlarının Popülerliği Artıyor

Bitcoin ile gayrimenkul satın almak tüm dünyada moda haline geliyor. Türkiye’nin yanı sıra, Dubai ve İngiltere ile birlikte California, Florida, Delaware gibi birçok ABD eyaletinde Bitcoin kullanılarak gayrimenkul satışı yapılıyor.

Bitcoin’le saraylar bile satılıyor. Örneğin, Hilton ve Hyland Başkanı Rick Hilton, bir Bitcoin müzayedesinde 38 milyon dolar değerindeki Palazzetto adında bir Roma konağına teklif vermişti.

Aslında, Bitcoin’i dünyanın hemen hemen her yerinde bir ev, çiftlik, veya tatil mülkünü satın almak için kullanmak mümkün. Bitcoin Real Estate, satıcıların dünya genelinde gayrimenkullerini sergileyebilecekleri bir site sunuyor. Bitcoin Real Estate konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

“Bitcoin’in emlak alımında kullanımını teşvik etmek için buradayız. Gayrımenkulünüzü satabilirsiniz ve alıcı Bitcoin kripto para biriminde ödeme yapar.Siz de bunu dilediğiniz gibi dolar ve euroya çevirirsiniz.”

, ,

Bir Cevap Yazın