Unity, Blockchain Tabanlı Oyun İçi Token Sisteminin Patentini Aldı

Danimarkalı oyun motoru üreticisi Unity şirketi, oyun içi tokenlerle ilgili ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne bir patent başvurusunda bulundu.

Yazılımı dünyada video oyunlarının yaklaşık yarısı tarafından kullanılan Unity Technologies, oyun içi token pazarındaki eksik bağlantıları yok etmeyi hedefliyor.

Şu anda, kullanıcılara hem fiziksel hem de sanal nesne atamanın ve bu nesnelerin değiştirilmesine, aktarılmasına ve bir konumla ilişkilendirilmesine izin vermenin bilinen bir yolu bulunmuyor. Konu ile ilgili ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi şu açıklamayı yapmıştır:

“Tokenlerin ve ilişkili nesnelerin daha sonra koleksiyonlar oluşturmak ve nesne dönüşümlerini temel alan olayları tetiklemek için uygulamalar veya kullanıcılar tarafından manipüle edilebileceği ile ilgili ortak bir standart yoktur. ”

Bu hafta, token oluşturma girişimi Enjin, Unity geliştiricileri için, Ethereum (ETH) Blockchain’inde ERC1155 uyumlu tokenlerin dağıtımını oluşturmalarını, bütünleştirmelerini ve yönetmelerini sağlayan özel bir yazılım geliştirme kiti (SDK) piyasaya sürmüştü.

Enjin’in SDK’nın duyurusu, oyuncuların sanal eşyalarını birden fazla oyunda kullanmalarına izin vererek, oyun varlık tokenlerini birlikte çalışabilirlik sağladığına da işaret ediyor.

Geçen yıl Kanadalı sohbet uygulaması Kik, KIN tokeni ile entegrasyon planlarını açıklamıştı. Bu çalışma neticesinde şirket Kasım ayında, uygulama içi kripto para satın alma girişimi AppCoins ile bir anlaşma imzalamıştı.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir