Wozniak, Tüm Bitcoin’lerini Tarihi Rekor Zamanında Sattığını Duyurdu

Apple kurucularından Steve Wozniak, Aralık 2017’de Bitcoin tarihi zirvesi 20,000 dolara ulaştığında bütün Bitcoin’ini (BTC) sattığını açıkladı. Haber, finansal medya kuruluşu Business Insider Nordic tarafından 24 Ocak gününde yayınlandı.

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Nordic Business Forum’da konuşan Wozniak, Bitcoin’in 700 dolar civarında olduğu zaman gizli bir miktar satın alarak kripto para dünyasını deneyimlemek istediğini söyledi. Daha sonraki planlarını ise şu sözler ile dile getirdi:

 “Amacım Stockholm gibi bir yeri gezmek, sadece Bitcoin ile ödeme yapılan restoranlara, otellere gitmek ve gezim boyunca yalnızca Bitcoin kullanmaktı.”

Yine de Bitcoin tüm zamanların en yüksek değeri olan 20,000 dolara ulaştığında bütün BTC varlığını satan Wozniak, sözlerine şu ifadeler ile devam etti:

“Bitcoin’in fiyatının uçtuğu zaman, sürekli rakamları izleyerek bunu önemseyen insanlardan olmak istemediğimi düşündüm. Hayatımda bu tarz bir uğraş istemedim. Mutluluğumun bir kısmı, endişelerimden arınmaktı, bu yüzden hepsini sattım ve kurtuldum.”

Daha önce Apple’ın borsa uygulamasını kullanarak hisse alıp satmadığını dile getiren şirket kurucusu, parayla hiç ilgilenmediğini söyleyerek sözlerine son verdi. Geçtiğimiz Haziran ayında ise Wozniak’la ilgili başka bir haber yapılmıştı. Polonya kökenli Amerikan iş adamı, bütün Bitcoin’ini satmasına rağmen kripto paranın dijital altın olduğunu düşündüğünü belirtmişti.

Steve Wozniak, Blockchain teknolojisini, internet şirketlerinin devrini anımsatan bir balona benzettiği zaman dahi Bitcoin’in harika bir şey olduğunu söylemişti. Ayrıca Ekim 2018’de, Wozniak, Blockchain odaklı girişim şirketi EQUI Global’ın kurucularından biri olacağını duyurmuştu.

, , ,

Bir Cevap Yazın