Wyoming Eyaleti, Kripto Paraları Fiziki Para Olarak Tanıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Wyoming eyaleti 31 Ocak’ta kripto paraların fiziki para olarak tanınmasına izin verecek bir tasarıyı kabul etti.

18 Ocak’ta, Wyoming’de kripto paraların sınıflandırmasını netleştirmeye yardımcı olacak tasarıyı sunulmuştu.

Tasarı kripto para varlıklarını dijital tüketici varlıkları, dijital menkul kıymetler ve kripto para birimleri olmak üzere üç kategoriye ayırıyor. Bu üç kategoriye giren herhangi bir kripto para, fiziki paralar ile aynı muameleyi görecek.

Önerilen tasarıda ayrıca bankalara komisyoncuya altmış (60) gün önceden yazılı bildirimde bulunmak suretiyle tutarlı kripto paralar için saklama hizmetleri sağlama yetkisi verildi.

Tasarı, Wyoming yasama meclisi web sitesinde belirtildiği gibi 1 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Wyoming’in kripto paraları, fiziki para olarak tanıması için tasarıyı yasaya geçirmesiyle, dünyadaki diğer uluslar kripto paralarının statüsü hakkında hala belirsiz bulunuyor. Yayınlanan bir rapora göre, Meksika ve Danimarka hala kripto para birimini düzensiz bir varlık olarak görüyorlar.

Wyoming eyaleti, ABD’de kripto para merkezi olma çabalarını sürdürüyor. Bu ayın başlarında haber sitelerinde Wyoming’in kripto para düzenlenmesine yardımcı olmak amacıyla yasalara daha fazla kripto parayla ilgili tasarı getirdiğini haberleri yer almıştı.

Bir Cevap Yazın