Yazılım Devi Oracle, Blockchain Platformunu Genişletiyor

Global bilgisayar teknolojisi devi Oracle basın açıklaması ile Oracle Blockchain Platformu’ndaki özellikleri genişletiğini bildirdi.

Platformun yeni yeteneklerinin, mevcut iş ve bilgi teknolojileri sistemlerini entegre etme sürecini basitleştirmenin yanı sıra yeni Blockchain uygulamalarının geliştirilmesini hızlandırmak olduğu bildiriliyor.

Yeni özellikler, Oracle’ın müşterilerine bir dizi geliştirici araç, kimlik yönetimi ve Blockchain işlem geçmişinin diğer veri kaynaklarıyla entegrasyonunu mümkün kılmak gibi imkanları sunuyor.

Özellikle, yeni özellikler arasında gelişmiş bir dünya devlet veritabanı, zengin bir geçmiş veritabanı, kimlik federasyonu ve Hyperledger Fabric sürüm 1.3 için destek sayılabilir.

Basın bülteninde Oracle, platformunu kullanarak Blockchain uygulamalarını başarılı bir şekilde birleştiren global müşterilerini de ana hatlarıyla açıkladı. Oracle’ın ortakları arasında China Distance Education Holdings Limited, tedarik zinciri odaklı Circulor firması ve e-belge takas şirketi SERES yer alıyor.

Şirket açıklamasında ayrıca Arap Ürdün Yatırım Bankası, ICS Finansal Sistemler ve SDK.Finance gibi birçok küresel finans kurumunu içeren diğer müşterilerine de değindi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Oracle, Forbes’e göre Microsoft’tan sonra en büyük ikinci kamu yazılım ve programlama firması konumunda bulunuyor.

Dün teknoloji devi IBM, Blockchain ana ağını Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan veri merkezinde oluşturmuştu. Söz konusu hamle, Avustralyalı müşterilerin Blockchain tabanlı uygulamalarını şirkette çalıştırmalarına ve yerel veri yasalarına uymalarına izin verecek.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir